Nü Happy Mutfak

04 Mar 2016

     Yaz geliyor diye hem sevinip hem üzülüyor musun? O zaman okumaya devam.Çünkü bu yazının sonunda mutluluk var. Yaz gelmeden fazlalıklardan kurtulmanın sırrını anlatıyorum bu yazıda.

İki kelime : Sağlıklı Yaşam

     Eğer sağlıklı beslenip sporumuzu    yaparsak ve bu ikisini hayat felsefemiz haline getirirsek, fazlalık diye bir şey söz konusu değil. Özellikle çalışan bayanlar ve boğazını tutamayanlar buraya! Nü Happy Mutfak ile tanıştıracağım sizleri.  Nü Happy Mutfak, 10 yıllık tecrübeli uzman kadrosuyla kişiye özel zayıflama desteği sunuyor. Yağ ve kas ölçümleri alındıktan sonra Beslenme Uzmanı Göknel DUMANLI ile birebir görüşme yapılıyor. Bu görüşmede beslenme tarzı ve menü belirleniyor. Nü Happy Mutfak'ı rakiplerinden ayıran en önemli özelliği ise haftalık kontrol dışında diyetisyeninizin size bir ALO kadar yakın olması. 

   Nü Happy Mutfak ile tanışmam oyascuisine.com'un kurucusu sevgili Oya EMERK'in daveti sayesinde oldu. Bizim de yağ ve kas ölçümlerimiz yapıldı. Sonucu burada paylaşmayayım ama sonucumu elime alınca, löp löp yağ kavramının ne olduğunu anlamış oldum.  Ama moral bozmak yok. Eminim ki, Nü Happy Mutfak sayesinde bu yağlar geldikleri gibi giderler! 

     Ölçüm sonrası, Read & Rest Kitabevi & Cafe adlı çok samimi ve sıcak bir mekana geçtik. Bizim için çok renkli bir masa hazırlanmış.

Nü Happy Mutfak
 

   Nü Happy Mutfak'ın bizim için hazırlamış olduğu yemeklerden önce, Nü Day Spa'nın kurucusu Sim OKAY YENER ve ortağı Beslenme Uzmanı Göknel DUMANLI bize kendilerinden ve göz bebekleri Nü Happy Mutfak'tan bahsettiler. İşlerini severek yaptıkları her hallerinden belli. İkisinin de tek amacı var, insanları mutlu diyetlerle mutlu etmek.

Nü Happy Mutfak
   
Sim OKAY YENER Göknel DUMANLI
   

     Masaya oturur oturmaz hemen Alkali Su sürahilerimiz geldi. İçinde yeşil elma, salatalık, limon olan bu suyun en önemli özelliği tabi ki de vücut metabolizmasını hızlandırması ve kilo verdirmesi. Hatta güne bu Alkali Suyla veya limonlu suyla başlamanız hem sağlık hem kilo verme açısından son derece önemli.

Alkali Su
 

     Bizim için hazırlanan menüde yemeklerin yanında kaç kalori olduğu bilgisi de yer alıyor. Böylelikle mideye giden her lokmanın hesabını kolaylıkla yapabildim. Bol kalorili Türk Mutfağı'nın aksine, Nü Happy Mutfak aynı malzemelerle ama yağına, tuzuna dikkat ederek hem lezzetli hem de sağlıklı yemekler hazırlıyor.

Zerdeçallı Kabak Çorba (115 Kalori) : Etkinliğimiz lezzetli yemeklerin yanı sıra, yararlı bilgiler de içeriyor. Göknel Hanım, bize yediklerimiz hakkında bol bol açıklamalar yaptı.  Zerdeçalın kanser hücrelerinin oluşumunu ve kanserli hücre üremesi engellediği yapılan araştırmalarla ortaya çıkmış.

2015 Aralık'ında gittiğim Hindistan'da grip olmaya başlamıştım ki, lokaller bana her yemeklerinde bulunan zerdeçalın sağlığıma iyi geleceğini söylediler. Ve mucizevi bir şekilde, hiç yatak döşek yatmadan sadece bir iki hapşurmayla hastalığımı yendim. Ben de zerdeçalın mucizelerine inananlardanım.  

Zerdeçallı Kabak Çorba
 

 Avokadolu Kinoa Salata (100 gr 106 Kalori) : Kinoa protein özelliğini taşıyan bir bitkidir. Bu sebepledir ki, vejetaryenler ve veganlar hayvan ürünlerinden elde edemedikleri proteini Kinoa'dan elde ederler. Ayrıca, demir ve B vitamini açısından zengindir. Gelelim diyetteki önemine. Protein bakımından zenginliği ve yüksek orada besin lifi içermesi sebebiyle uzun süre tok tutar. Bir diyette başka ne istenir ki! 

Nü Happy Mutfak
 

Amaranth Salata (100 gr 179 Kalori) : İtiraf zamanı: Amaranth'ı daha evvel denememiştim. O yüzden elde ettiğim bilgiler benim için çok yararlı oldu. Bilmemek değil, öğrenmemek ayıptır demiş atalarımız!

Amaranth bir tahıl. Tüm tahıllar arasında protein sıralamasında en üstte yer alıyor. Doyurucu olarak bilindiği için, kilo vermek isteyenlerin yeni gözdesi. Kolesterol düşürücü ve kanser düşmanı diyebiliriz.

Amaranth Salata
 

Deniz Mahsullü Pazı Bohça (269 Kalori) ve Renkli Biberli Siyah Pirinç Pilavı (100 gr 140-150 Kalori) : Siyah pirincin anavatanı Çin. Besin değeri yüksek, magnezyum ve demir açısından zengin. Lif ve mineral deposu olması sebebiyle diyet listelerinin baş tacı.

Renkli Biberli Siyah Pirinç Pilavı ve Deniz Mahsullü Pazı Bohça
   
Deniz Mahsullü Pazı Bohça (269 Kalori) Deniz Mahsullü Pazı Bohça
   
Renkli Biberli Siyah Pirinç Pilavı
   

Probiotik Cheesecake (Porsiyon 82 Kalori) : Neee diyette cheesecake olurmuş? Evet, oluyor. Hem de 82 kalori. İçinde yulaf, Light Labne, Kayısılı Activia ve donmuş çilek püresi var. Hiç yağ yok. Activia ve Labne'nin içerdiği yağlar var sadece. Bence harika bir buluş.  

Probiotik Cheesecake
 

      Nü Happy Mutfak'ı tavsiye ediyor olmamın sebeplerinden biri, sahiplerinin çok tatlı ve içten olmaları. Kendilerine gelenleri "müşteri" olarak değil, "insan" olarak görüyorlar ve sağlıklı bir yaşama kavuşması için ellerinden gelenin en iyisi için uğraş veriyorlar. Diyet yaparken, en önemli unsur sağlam bir iradeye sahip olmak. Kimimiz bu iradeye sahip olamıyoruz, misal ben! Bu zor zamanlarda biri bana 7/24 destek olsa, tatlı krizlerimi çok rahat atlatabiliyorum. Bu destek ise aylık 1400 TL. Her şey -kargo bile- dahil fiyat bu. Vakit daralıyor bayanlar, acele etmekte fayda var! 

Daha fazla bilgi için www.nuhappymutfak.com 

TEŞEKKÜRLER.

Read&Rest Kitabevi'nin sahibesi Karen BURLA'ya harika cafe'sinde etkinliğimize ev sahipliği yaptığı için ve yemeklerin hazırlanmasındaki kilit isim Emrah ÖZKAN'a çok teşekkürler! 

.

Kanalıma abone ol,
YouTube'a özel videoları kaçırma!

YouTube / dilekita