Yosun Restaurant


Yemek
5
Tatlı
5
Sunum
4
Servis
4
Ambiyans
8
WC
4

ADRES
Anadolu Kavağı İskele Yanı No:1 Beykoz



Daha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
(216) 320 21 48
(216) 320 22 88


E-POSTA ADRESİ



ÇALIŞMA SAATLERİ



REZERVASYON
Gerekli Değil


... İÇİN BURAYA GİDİLİR
Manzara - Boğaz


Eyl 2012
05

Yosun Restaurant

Anadolu Kavağı, İstanbul

Hani bazen her şeyden uzaklaşmak istersiniz ama zamanınız hiç yoktur. Oysa iki saatliğine de olsa boş boş denize bakıp kafa dağıtmak istersiniz. Egzoz dumanını solumadan, kornasız, kalabalıktan uzak, telaşsız...

İstanbul'da böyle yerler var aslında ama çoğunu ya çok geç keşfetmişizdir ya da ömrümüz boyunca hiç öğrenemeyeceğizdir.

Anadolu Kavağı bana bu huzuru sağlayan bir yer. Orada beni neler beklediğini bilirim; küçük çarşısı, sahil kenarı restoranları, deniz manzarası ve alabildiğine huzur. Tabi bir de vapurdan indiğim an restoranlarına müşteri toplamak için atmaca gibi bekleyen garsonlar. 

Buradaki işletmelerinin hepsi birbirine benzer, salaş bir mekan ve lezzetli yemekler.  Böyle diyerek sahil kenarında bulunan Yosun Restaurant'ta tam deniz kenarında boş bir masa bulup kurulduk.

Yosun Restaurant     Yosun Restaurant

Gün batımını Anadolu Kavağı'ndan seyretmek daha bir güzel geldi gözüme.

Yosun Restaurant

Bu anın tadını çıkaran bi tek biz değildik. Deniz kenarında yatan kedinin de keyfi yerindeydi. 

Yosun Restaurant

Mekanın iç dekorasyonu da salaşlığını gözler önüne seriyor. Tahta sandalye ve masalar, tavandan sarkan balık ağları ve deniz kabuklularından yapılmış süsler. Her ne kadar ortam güzel olsa da, benim naçizane tavsiyem hava güzelse dışarıda oturmanız.

Ortaya söylediğimiz Roka Salatası ve Çoban Salatası nefisti. Mutlaka söyleyin siz de! 

Yosun Restaurant     Yosun Restaurant

Patlıcan mezesi ve yoğurtlu semizotu zaten artık her gittiğim yerde sipariş verdiğim mezeler. Onun haricinde, Levrek Marine'sini de denemek isterdim ama garsonumuz tavsiye etmediğini, veremeyeceğini söyledi. Kendisini bu davranışından dolayı takdir ettim. Günümüzde bozulmuş yemeklerini müşterisine sunmamaya özen gösteren mekan sayısı azaldı.

Yosun Restaurant     Yosun Restaurant

Sahil kenarındaki salaş balıkçılara ara sıcakların lezzeti konusunda güvenim sonsuz oluyor ve nadiren beni şaşırtan çıkıyor. Yosun Restaurant da beni şaşırtmadı.  Kalamarı lezzetli. Tereyağında Karides ise tam ekmek banmalık! 

Yosun Restaurant     Yosun Restaurant

Ana balık olarak paylaşmak için bir adet çipura söyledik. Ara sıcaklar kadar lezzetli gelmedi maalesef. Daha iyi bir performans beklerdim.

Yosun Restaurant 

Tüm bu yediklerimize adambaşı 45 TL ödedik. Rakı eklenince bu fiyat daha da yükselir. Salaş bir balık için yüksek bir fiyat ama artık bu fiyatlar İstanbul'da normal karşılanıyor.

Yosun Restaurant bana unutamayacağım derecede süper lezzetler sunmadı belki ama manzarası ve yaşattığı duygular unutulmazdı. İstanbul'dan yorulanlar, hadi Anadolu Kavağı'na!

 Yosun Restaurant

 

Yorumlar

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.



Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster