Tavanarası


Yemek
7
Tatlı
-
Sunum
6
Servis
6
Ambiyans
5
WC
1

TELEFON
+90 212 244 2882


E-POSTA ADRESİWEB ADRESİÇALIŞMA SAATLERİREZERVASYON
Gerekli Değil


MUTFAK
Ev Yemekleri


Oca 2011
31

Tavanarası

Asmalımescit, İstanbul

Asmalımescit'te arkadaşlarınızla samimi bir ortamda yemek yemek istiyorsanız en doğru adreslerden biri Tavanarası olacaktır.

Mekanın adından da anlaşılacağı üzere asansörle apartmanın tavanarasına çıkıyorsunuz. Yer sıkıntısı var çünkü mekan küçük ve zaman zaman aşırı kalabalık olması sebebiyle çok gürültülü olabiliyor.

Sık sık olmasa da bir şeyleri kutlamak için arkadaş grubumla gittiğim belli başlı yerlerden biridir Tavanarası. Ancak, itiraf etmeliyim ki mekanı tercih etmemin yegane sebebi lezzetli yemekleridir. Yaprak dolması, (bazen gereksiz tuzlu olabiliyor), mücver (güzel ama soğuk, keşke daha sıcak getirseler), ve sofrada olmazsa olmaz yemeklerden biri pastırmalı&kaşarlı sigara böreği. (10.50 TL) Sigara böreği tabağı bitince, bir yenisini daha isteyeceğinizden emin olun. Tekrar sipariş verme hissiyatını hissedince şaşırmayın, alacağınız kiloları dert etmeyin. Pişman olmayacaksınız.  Bir kaşık almama rağmen çok lezzetli bulduğum Gavurdağ salatasını da burada yazmadan edemeyeceğim, mutlaka deneyin.

Tavanarası   Tavanarası

Yemeklerden fırsat bulup başınızı tavana doğru kaldırdığınızda, başınızın üstünde yer alan raflarda sıra sıra dizilmiş renkli şişeler göreceksiniz.

Tavanarası

Mekanda her şeyin ahşap olması da gerçekten bir evin yıllardır kullanılmamış tavanarasında kaçamak bir yemek yiyorsunuz izlenimini veriyor insana.

Tuvaleti küçük ve çok aşırı hijyenik değil. Ama çoğu gördüğüm yerden daha iyi durumda.

Sigara içenleri de unutmamışlar, küçük bir balkonu var.

Kalabalık bir grupla gelinmeli ki, etrafın gürültüsünü bastırabilesiniz.  Eğer mekanda sessiz kalırsanız, bu gürültü çok baş ağrıtıcı olabilir ama yemeklere değer!

Yorumlar

merdane (17.02.2011)

Kalabalık zamanlarda yer sıkıntısı dolayısıyla genelde, zaten pek güleryüzlü olmayan garsonlar "daha da" aksileşip, saygı sınırlarını aşabiliyorlar. Bilginize

shake (10.02.2011)

Fotoğraf da isteriz. :)Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster