Tatlı Köşem


Yemek
-
Tatlı
8
Sunum
8
Servis
7
Ambiyans
8
WC
9

ADRES
Caferağa Mahallesi Dr. Esat Işık Cadddesi No:20 ModaDaha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
+90 216 336 0027


E-POSTA ADRESİÇALIŞMA SAATLERİ
09:30 - 20:00


REZERVASYON
Gerekli Değil


MUTFAK
Pastane


... İÇİN BURAYA GİDİLİR
Akşamüstü Çayı


Şub 2014
27

Tatlı Köşem

Moda, İstanbul

Moda semtine her gidişimde, içim kıpır kıpır oluyor. Belki çok eskilere dayanan bir geçmişinin olmasından, belki de çok kendine has bir dokuya sahip olmasından kaynaklı.. Tıpkı Moda semti gibi, Moda'daki mekanların da kendilerine has bir özellikleri var. Her köşeyi dönüşünüzde sürpriz mekanlarla karşılaşabilirsiniz. İşte bu yüzden ben Moda'nın sokaklarında amaçsızca dolaşmayı çok seviyorum. Her an karşıma ne çıkacağını bilmeden mekan avına çıkmışım gibi hissediyorum.

Tatlı Köşem'i görür görmez, yazmam gerektiğini anladım çünkü bir gün cafe açacağım diyen herkesin hayalindeki cafe eminim böyledir! Mekanın her yerinden şirinlik akıyor. Çatısı turkuaz renginde. Perdeleri işlemeli. Kapısının önünde cupcake temalı örtüleri olan 2 sandalye ve aralarına 1 sehpa atılmış. Kapı önü muhabbet etmek isteyenlere açık davet. Vitrinde ise 3 adet renkli pasta var. Zaten önünden geçenlerin durup durup camdan içeriye baktığı bir yer burası. İnsanı mıknatıs gibi kendine çekiyor.

Tatlı Köşem Tatlı Köşem
   
Tatlı Köşem
   
Tatlı Köşem Tatlı Köşem
   

Mekanın içerisi ise ayrı bir güzellikte. Dekorasyonda gizli ayrıntılar var ama hepsi bir arada ahenk oluşturmuş. İki kişilik demir sandalyelerden oluşan fiskos köşesi tam benlik. Ortalarındaki sehpa ise Singer dikiş makinesi.  Merdiven altındaki boşluğa yerleştirilen sedirin üzerindeki renkli renkli yastıklar ise mekana daha sıcak bir hava katıyor. Duvara monte edilmiş renkli raflar ve tatlılar üzerine yazılmış kitaplar dikkatimi çeken diğer bir ayrıntı. Her yer çok renkli , her yer çok şirin.

Tatlı Köşem
Lezzetlerin sergilendiği beyaz tezgah
Tatlı Köşem
Fiskos Köşesi
Tatlı Köşem Tatlı Köşem
Sedir Cupcake temalı duvar saati
Tatlı Köşem
Mekanın şatafatlı avizesi
Tatlı Köşem Tatlı Köşem
  Duvara monte edilmiş raflardaki kitaplar tam okumalık!
Tatlı Köşem
En sevdiğim dekorasyon öğelerinden biri. Tavandan sarkan çiçekler..

Asma katında workshop olduğu için yukarıya çıkamadım. Bir dahaki gidişimde, orayı da çekip yazmak istiyorum.

Beyaz tezgah üzerinde yer alan cam kavaonozlar içinde kurabiyeler ve tatlılar var. Çeşit çeşit! Tezgah altındaki cam dolapta duran pastalar, cupcakeler, makaronlar gözümün içine bakarak "beni seç" diyor resmen. Her şeyden tadasım geldi. Sırf tatlı değil, tuzlusu da var: Börek (3.5 TL / adet). Tek tek alabileceğiniz gibi, kiloyla da alabiliyorsunuz. Zaten fiyat etiketlerinde kiloyla alabilecekleriniz için fiyatları yazılmış. Kavala Kurabiye (2 TL/adedi,5 TL/3 adedi, 52 TL/kg); Yulaflı Kurabiye (2 TL/adedi)Bademli Kurabiye (1 TL/adedi, 2.5 TL/3 adedi, 52 TL/kg).

Tatlı Köşem
Börek (3.5 TL)
Tatlı Köşem Tatlı Köşem
Lokumlu ve Kavala Kurabiyeleri Yulaflı Kurabiye (2 TL/adedi)
Tatlı Köşem
Cam kavanozların kapakları çok şeker
Tatlı Köşem
Bademli Kurabiye
Tatlı Köşem Tatlı Köşem
Katkı maddesiz cupcakeler Çoko

Tezgahı uzun süre inceledikten sonra, sütlü nescafe (5 TL), yanında Lokumlu Kurabiye (0.75 TL/adet, 5 TL/100 gr, 38 TL/kg) ve Nutellalı Çıtır (1TL/adet) söyledim. Daha çok söyleyeceğim vardı ama keyifli bir öğleden sonrayı şiş bir karınla geçirmemek için tuttum kendimi. Kahvesinin cinsine bayıldım. Ne hafif, ne de ağır bir kahvesi var. Orta karar diyeceğim cinsten. Sunum şık. Fincanın yanında sütlük geliyor; kahvenize istediğiniz kadar sıcak süt koyabiliyorsunuz. Lokumlu Kurabiye'den ilk ısırığı aldığımda hiçbir şeye benzetemedim açıkçası. Geri kalanı ağzıma attığımda ise, kurabiyenin içindeki sakız etkisini gösterdi ve ağzımda tatlı bir tat bıraktı. Nutellalı Çıtır ise mekanın spesiyali olur bence. Nutella zaten her bayanın dostu. Milföy hamurunun çıtırlığıyla nutellanın lezzetinin birleşimini sevdim.

Tatlı Köşem
Masanın üzerindeki bardak altlıkları bile cupcake temalı! ♥
Tatlı Köşem Tatlı Köşem
Kahvesine bayıldım Nutellalı Çıtır

Bize servis yapan çok tatlı bir kız vardı. Adı Melis, yeni işe başladığı için son derece dikkatli. Aynı zamanda titiz.

Mekana bayan eli değdiğini nereden anlarım biliyor musunuz? Tuvaletten. Tatlı Köşem'inki gibi tertemiz bir tuvalet görünce. Mis gibi kokan, aynı zamanda temiz bir tuvalet. 

Tatlı Köşem

Tatlı Köşem'de diğer mekanlarda pek sık rastlamadığım bir durum söz konusu.Kanserli Çocuklara Umut Vakfı'nın kahve termoslarını satarak destek oluyorlar. 

Tatlı Köşem
   
Tatlı Köşem Tatlı Köşem
   

Her yazımda mutlaka belirtirim; bazen zaman dursun, bazı anlar benim olsun isterim. Tatlı Köşem'de ise zaman benim için durdu ve son derece sakin, huzurlu bir Pazar öğleden sonrası yaşattı bana. Bu kadar keyifli bir mekan açtıkları için kendilerine teşekkür ederim..


Yorumlar

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster