Sebat


Yemek
7
Tatlı
-
Sunum
5
Servis
6
Ambiyans
5
WC
-

ADRES
Adnan Saygun Caddesi Leylah Apartmanı, No:1/14 Ulus - İstanbul (Akmerkez'in Ulus kapısının karşısında bulunan CookShop'ın hemen yanında, Beşiktaş'a doğru giderken Cookshop'ı geçtikten sonra)Daha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
(212) 352 60 75-76


E-POSTA ADRESİÇALIŞMA SAATLERİREZERVASYON
Gerekli Değil


MUTFAK
Et & Kebap


... İÇİN BURAYA GİDİLİR
İş Yemeği


Mar 2011
18

Sebat

Ulus, İstanbul

Mekan Kapandı

Sıcakların artmasıyla beraber güzel havaları değerlendirebileceğim bahçeli mekanları keşfetmeye başladım sizin için.

Öğle vakti güneşin sıcaklığını üstümde hissetmek, birkaç saatliğine de olsa şehrin içinde şehri unutturacak bir restoran seçtim kendime: Ulus'ta Sebat Restoran.

Mekan Adnan Saygun Caddesi üzerinde olmasına rağmen yol gürültüsü minimum düzeyde, siz yemek yerken sesten rahatsız olmuyorsunuz.

CookShop'ın hemen sol tarafındaki apartmanın giriş katı. İlk başta restoranı görememeniz normal, şayet merdivenlerle aşağıya inmeniz gerekiyor.

Sebat    Sebat

Öğle aralarında etraftaki işyerlerinden gelen takım elbiseli şık insanlarla beraber öğle yemeğinizi yiyebilirsiniz. Akşam hiç gitmedim, ama sanki CookShop akşam vakti ışıl ışıl olup tüm müşterileri kapıyor gibi geldi bana.

Sebat    Sebat

Rezervasyonsuz gittiğimiz halde, yer bulabildik. Ancak 14'e doğru giderseniz, mekan full olabilir.

Canımız 'Kuymak (Muhlama)' (12 TL) çektiği için ara sıcaklardan bir tek onu söylemeye karar vermiştik ancak garsonumuzun ısrarıyla (!), muhlamanın yanında bi de 'Karalahana Sarma' ve 'Süzme Yoğurt' siparişi verdik. Ana yemek olarak da 'Sebat Döner' i (18 TL) seçtik.

Masamıza ilk gelen 'Karalahana Sarma' ve 'Süzme Yoğurt' ikilisi, mekandan ayrıldığımızda bile lezzetiyle aklımızda kalan tek yemekti. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Sebat 

Muhlama, ilk geldiğinde çok sıcak olduğu için biraz soğumasını bekleyip öyle yemenizi öneririm. Soğuyunca daha lezzetli geldi bana. Yalnız tek sorun, köy ekmeği deseler de ekmeğin sert ve hafif bayat oluşu. Ve düşünürseniz muhlama ekmeksiz yenmez, bandıra bandıra yemeli ki tadı çıksın.

Sebat    Sebat

Ara sıcaklar bu kadar lezzetli olunca, açıkçası ana yemek konusunda epey çıtayı yükseltmiştik. Maalesef, 'Sebat Döner', soğuk bir lavaş üstüne ılık etlerin konulmasından ibaret. Ne bir sos var, ne de yanında pilav veya haşlanmış sebze gibi garnitürler.

Oysa ki, websitesinde koydukları resim çok daha farklı. Websitesinde konulan resime göre, ızgara domates, ızgara biber ve pilav ile servis ediliyor. Demek ki, websitesine konulan her bilgiye veya resme inanmamak gerekiyormuş.

Menüsünde başka spesiyaller vardı, bir dahaki gidişimde onları da deneyip yorumlarımı tekrar yazmayı planlıyorum. Ya da sırf karalahana sarması için tekrar gidiyor olabilirim! 

Yorumlar

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster