Mastika Meyhanesi


Yemek
1
Tatlı
1
Sunum
1
Servis
1
Ambiyans
1
WC
1

ADRES
Çalıkuşu Sok. İris Aralığı No: 4 1.Levent / Beşiktaş
(1. Levent Çarşı İş Bankası yanındaki sokak)Daha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
+90 534 477 8282
+90 212 281 6070


E-POSTA ADRESİÇALIŞMA SAATLERİREZERVASYON
Gerekli


MUTFAK
Meyhane


... İÇİN BURAYA GİDİLİR
Büyük Grup
Diğer
Erkek Erkeğe
Kutlama


May 2012
15

Mastika Meyhanesi

Levent, İstanbul

Mekan Kapandı

Karanlık bir sokakta iki katlı villa, kapısında korumalar, loş ışıklarla aydınlatılmış koridorlar ve basık tavanlı, penceresiz bir odada yan yana dizilmiş mavi renge boyalı masalar, sandalyeler... 

Nereyi mi tasvir ettim? Yunan meyhanesi olarak adlandırılan ama yakından uzaktan alakası olmayan 1. Levent'teki Mastika Meyhanesi.

10 kişilik arkadaş grubumuzun tek amacı eğlenmekti ama eğlenmek dışında her şey başımıza geldi bu mekanda.

Girişinde bir tuhaflık sezmiş olsak da, başımıza geleceklerden habersiz, üst kata çıkıp masamıza oturduk. 

Oturur oturmaz etrafımı incelemeye başladım. Odanın bir köşesini kaplamış müzik enstrümanları, hemen arkasında tüm duvarı kaplayan, kızgın bir surat ifadesiyle bizlere bakan Yunan tanrısı posteri.

Pencere varmış havası vermek için maviye boyalı pencere pervazları ve dantelli perdeler dikkatimi çekti. Keşke penceresi olsaymış, hava gelirdi diye iç geçirdim. 

Bu kadar etrafı süzmek yeter deyip, masadaki mezelere yumuldum. Mezeler lezzetli, özellikle 'Domatesli Zeytin Karması'. Ekmeğimi bandırmaya doyamadım. 

İnternet sitesinde bulunan menüdeki en havalı isme sahip "Horiatiki Salata", bildiğimiz domates salata söğüş. Ve dört kişiye tek kişilik salata tabağı getirdiler. Bu anlayışa sahip meyhanelere gerçekten çok kızıyorum. 2 kişiye konulabilir tabakları, dört kişinin önüne getirdiklerinde müşteri kaybedeceklerini anlamıyorlar mı? Müşteri önlerine gelen her şeyi memnuniyetle kabul etmek zorunda mı?

Menüye aldanmayın, altı ara sıcağı beklerken üç ara sıcak önümüze getirildi. 'Yoğurtlu Izgara Börek', 'Ada Usulü Mücver' ve 'Piliç Souvloki'. Havalı isimlere ise hiç aldanmayın, hepsi bildiğimiz yemekler; sigara böreği, mücver ve piliç şiş. 

Sahneye çıkan müzisyenler Anadolu Rock parçaları çalmaya başladıklarında nasıl bir meyhane anlayışı diye şoka girdik. İlerleyen saatlerde bu orkestraya mini etekli bir solist katıldı. Sadece göze hitap etmeye odaklı, insanları eğlendirmekten uzak bayan solist Türk ve Yunan musikilerini "söylemeye" çabaladı. Ve gecenin sonunda, türküye geçtiğinde bu mekana kim "Yunan Meyhanesi" dedi diye merak ettim. 

Gece 23'te ana yemek olarak ızgara levreğin yarısı geldi. Yine bir kâr etme hevesi..

Ve gece yarısında meyva tabağı ile yemek olayı bitti. 

Kesinlikle gidilmemesi gerektiğini gösteren olay ise gecenin sonunda yaşandı. Masadaki birkaç bayan arkadaşla "Bayanlar" tuvaletine gittik ve yaklaşık 30 saniye sonra 2 erkek komi kapıyı açtı.  Özür beklerken biz, içlerinden biri fütursuzca içeri girip paspası aldı, diğeri ise kapıda beklerken "buraya da koku sıkmak lazım" dedi. Ve sanki yaptıkları çok doğalmış gibi bir kelam etmeden gittiler. Biz şoka girmiş vaziyette kalakaldık. 

Olanları kime şikayet edebiliriz diye düşünürken, fark ettim ki, kimi kime şikayet ediyoruz. Garsonlar müşterilere yemek verdikleri bir ev hayvanı muamelesi çekerken, erkek komilerin bayanlar tuvaletine girmelerinde bir sorun görmeyecektir kimse. 

Tuvalet macerasından sonra daha fazla dayanamayarak mekanı terk ettik. 

KESİNLİKLE GİTMEYİN.

KESİNLİKLE ÖNERMİYORUM.

Yorumlar

mervettin (15.05.2012)

Pavyondan bozma rezil bir mekan. Bu mekana bilet satan fırsat sitelerine yazıklar olsun.

Hasan Erdal (15.05.2012)

Eline, koluna sağlık öncelikle.. Birde mekanın girişinde sağda gazinovari bir yer var, arka tarafta disco.. aradan üst kata meyhane denen yere çıkılıyor:)))

hevel (15.05.2012)

Yemeklerin isimleri cok iimiş, Horiatiki Salataya koptum özellikle, resmini gördükten sonra.... dilekita dediyse, bi çizik attım mekana...Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster