Lokma


Yemek
8
Tatlı
-
Sunum
8
Servis
8
Ambiyans
9
WC
8

ADRES
Yahya Kemal Cad. No: 18 Rumelihisarı (Bebek tarafından geliyorsanız şayet, Kale'ye biraz geçince köşede..)
Daha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
+90 212 265 71 71


E-POSTA ADRESİWEB ADRESİÇALIŞMA SAATLERİREZERVASYON
Gerekli Değil


Oca 2011
14

Lokma

RumeliHisarı, İstanbul

Üniversiteden kalma alışkanlıklarım vardır. Kahvaltı denince aklıma ilk Rumelihisarı'ndaki Kale'nin gelmesi gibi. Yaş ilerledikçe herkeste olduğu gibi bende de 'aman Tanrım, alışkanlıklarıma saplanıp kaldım ve hayat geçip gidiyor' telaşı başladı. Bu sebeple, 'bugün hava çok güzel, e o zaman kahvaltıya gidelim' denince bu sefer 'Lokma' dedim.

Lokma

Kapıdan içeri girince Lokma'nın geniş bir alana yayılmış olmasına rağmen bi hayli kalabalık gözüküyor olması şaşırttı beni, demek ki sevilen bir yer dedim kendi kendime.

Yemeklerinin çok lezzetli olduğu bilgisini bir arkadaş vasıtasıyla edinmiştim, bi de kendim tatmak istedim.

Güneşli bir havada dışarıda oturmayı herkes ister ama Lokma'da sadece içeride yerimiz var denince sakın ola ki üzülmeyin, çünkü içerisi en az dışarısı kadar aydınlık, ferah ve en önemlisi Boğaz yine yanıbaşınızda.

 

Lokma
Lokma Lokma
Lokma

 

Menüyü elime alınca listede 'serpme kahvaltı' yı görememek biraz hayalkırıklığı yaşattı. Garsona 'serpme kahvaltı'larının olup olmadığını sorunca, 'Evet var' dedi. Fiyatını sorunca ise biraz kaçamak şekilde 'o değişiyor' gibi ilginç bir cevap verdi.

Cevabın içeriğini çok üstelemedik, ilk gidişten memnuniyetsiz müşteri rolüne girmek istemedik. Bize hiç sorulmadan ortaya gelenler; siyah/yeşil zeytin (5.00 TL), beyaz peynir tabağı (5.00 TL), jambon (6.00 TL),tereyağ ve tulum (5.50 TL), bal (6.00TL) + kaymak (5.25 TL), domates biber söğüş salatası (5.50 TL, ama iki kişi olunca duble porsiyon getiriyorlar), şirin kaplarda 3 çeşit ev reçeli (6.00 TL) ve nutella (3.50 TL),kaşarlı simit (5.00 TL), hellim peyniri.

 

Lokma

 

Bunların hepsi birden gelince insanın ister istemez gözü dönüyor.

Yine de aç bünyeye yenik düşüp kendime pastırmalı yumurta söyledim.

Arkadaşımın dediği kadar varmış, dedirtti gerçekten. Bu kadar lezzetli kahvaltı nadir yapmışımdır.

Ama hesap gelince biraz kazıklanmış olduğumuzu düşündük, çünkü 'serpme kahvaltı' dedikleri şey menüdeki herşeyi getirip onların fiyatını toplamakmış.

Ayrıca, muhakkak hesabı kontrol edin; yemediklerinizi de ekleyebiliyorlar. Bizim başımıza geldi. Hesabımıza 10 TL'lik Paçanga Böreği eklenmiş. 

Sonunda adambaşı yaklaşık 45 TL'e gelen bir kahvaltı etmiş olduk.

Lokma uzun uzun oturup arkadaşlarınızla haftasonu kahvaltısının tadını çıkarabileceğiniz bir yer.

Keyifli bir şekilde kahvaltınızı ederken isterseniz sohbet edersiniz isterseniz gazete okursunuz isterseniz bilgisayarınızla internete bağlanıp çalışabilirsiniz. Mekanın ortamı kendinizi evinizde hissettiriyor.    

Duvara asılmış çaydanlık ve fincan kabartmalı tabloya bayıldım.

Sırf kahvaltı değil, diğer öğünlerdeki yemekleri de bu kadar lezzetli mi diye merak ediyorum açıkçası.

Kesinlikle gidilmeli ama çok açken değil... 

Yorumlar

GD (18.02.2011)

Kahvaltı malzemelerinin kalitesi gerçekten de çok iyi, yediğinden tat alıyorsun. Ama serpme kahvaltısı olmaması çok büyük bir eksiklik.

Feyzuella (21.01.2011)

En son yorumuna bayıldım. Açken gitmemek lazım böyle yerlere veya rejim yapıyormuşşş(!) gibi kahvaltı etmek lazım. Olsun mekanın manzarası güzelse değer bebişim...öpüyorummDilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster