Kazım Büfe


Yemek
-
Tatlı
9
Sunum
5
Servis
5
Ambiyans
3
WC
-

ADRES
Cemalpaşa Mah. Toros Cad. Bahadır Apt. No:34/B Seyhan ADANADaha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
+90 322 458 2946


E-POSTA ADRESİ
info@kazimbufe.com.tr


ÇALIŞMA SAATLERİREZERVASYON
Gerekli Değil


MUTFAK
Büfe


... İÇİN BURAYA GİDİLİR
Değişiklik Olsun


Tem 2014
14

Kazım Büfe

Seyhan, Adana

Eğer Adana'ya gelip de Kazım Büfe'nin muzlu sütünden tatmadan dönersen, Adana'ya hiç gelmemiş sayılırmışsın. Eh bunu duyunca, Kazım Büfe'ye gitmemezlik yapamazdım.

Cengiz ALİŞAN vişne, limon satarak girmiş piyasaya. 1993 yılında Kazım Büfe'yi açmış. İlk açıldığı yeri görmedim. Yeni taşındığı yer ise mütevazı bir dükkan. Bir apartmanın en alt katı. Mütevazı diyorum çünkü büfeye bakarsanız, oturma yeri bile yok. Ya ayakta takılacak ya da kaldırıma oturacaksın. Tamamiyle salaş bir mekan. Ancak Adanalıların müdavim olduğu bir yer. Akşam saatlerinde gittiğimiz mekanda sıra vardı.

Kazım Büfe 

Popüler olmasının yegane sebebi Muzlu Süt (4 TL). Diğer sebepleri tostu, yengeni ve sıkma portakal suyu. Akşam olunca müdavimleri bu lezzetler için Kazım Büfe'nin yolunu tutuyor. 

Kazım Büfe

Muzlu süt siparişimi verdim ve izlemeye başladım. Siparişiniz gözünüzün önünde hazırlanıyor. Ne koşullarda hazırlandığını görmek hijyeniklik açısından rahatlatıcı. Dükkanın içi muz ve diğer meyvelerle dolu.

Kazım Büfe

Kazım Büfe'de çok ilginç bir şey öğrendim. Burada kesirli hesaplamalar yapılıyor. Adana'da gençler kesiri Kazım'da öğreniyor diye internette yorumlara bile rast geldim. Muzlu süt deyince kocaman bir bardakta muzlu süt verdiler. Yanında bir su bardağında muzlu süt daha verdiler. Kesirli söylemezseniz, bu şekilde geliyormuş.  

Kazım Büfe

Muzlu sütünü tattım veeee... Bence Muzlu Süt Adana'nın milli içeceği ilan edilebilir. Nefisti. Muzlu süt sevmeyen bile burada sever. Müptelası olmamak mümkün değil. Ve özellikle sıcak havadan bunalmışken iyi geldi. Ama diyet yapanları uyarayım, içerdiği şeker sebebiyle çok kalorili. (Biliyorum, alt tarafı "muzlu süt", ne kadar güzel olabilir ki diyorsunuz. Demeyin. Tadın. )

Sizi bilmem ama ben Adana'ya her gidişimde mutlaka Kazım'da muzlu sütümü içiyor olacağım

Yorumlar

hevel (26.09.2014)

Uçağa yetişmemiz lazım dedi... ama olmaz dedim, Dilekitanın tavsiyesi, Kazım Büfeden muzlu süt içmeden dönemeyiz... Böylece koyulduk yola. Bulduk mekanı, içtik. Bana biraz fazla tatlı geldi, tatlı içecek cok alışık olmadığımdan heralde. Yan masadan duyduğum şekersiz de isteyebiliyormuşuz. Belki öyle denemem lazım. Ama yanımdaki cok beğendi, çocukluğuma döndüm dedi. Bir arkadaşımızın dediği aynı cümleyi kurdum, sonuçta muzlu süt... her türlü güzel, ben sana yaparım döndüğümüzde... ama Kazım Büfede içtikten sonra ona inandırıcı gelmedi:) Teşekkür ederiz tavsiye için...

Sabiha (15.07.2014)

Çocukluğumuzun büfesi, dershane teneffüslerimiz, muzlu süt, harika :)Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster