Kadayıfzade


Yemek
-
Tatlı
8
Sunum
8
Servis
8
Ambiyans
5
WC
-

ADRES
Nispetiye Caddesi No 30/B Beşiktaş İstanbulDaha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
+90 212 323 2727


ÇALIŞMA SAATLERİ
Her gün, 09:00-23:50


REZERVASYON
Gerekli Değil


Kas 2018
13

Kadayıfzade

Nispetiye, İstanbul

Mekan Kapandı
Açık Alan

Kendinizi tatlı cennetinde düşünün. Ben de size adresini vereyim: Kadayıfzade.

Kadayıfzade'nin hikayesini web sitesinde okuduğumda, ne kadar köklü bir kuruluş olduğunu öğrendim. Tüm hikayeyi buraya koymak yerine, özet geçeceğim. Tamamını okumak isteyenler buraya tıklasın.

Kadayıfzade'nin kurucusu Küsbeoğlu ailesi aslında bu sektörde 160 yıldır bulunuyor. Dedeler yağ ve bal ticareti ile uğraşırlarken, 4. Kuşak temsilcisi Mehmet Sait Küsbeoğlu 1968 yılında Gaziantep'in Şıhcan semtinde kadayıf imalathanesini kuruyor.

Küsbeoğlu ailesinin 5. Kuşak temsilcisi İkbal Küsbeoğlu'nun işleri devir almasıyla işin boyutu değişiyor., Gaziantep'teki bu sıcak tandırda kadayıf lezzetini yeni bir sunum ve yapılanma anlayışı ile İstanbul'a taşıma kararı alıyor. Kadayıfzade markası adı altında ilk şube Florya'da açılmış. 2015 yılında Acıbadem, 2016 yılında Etiler ve 2018 yılında Cevizlibağ, İkitelli ve Bursa şubelerini açarak şube sayısını 6'ya çıkarmış.

Şubesi olan mekanlara hep bi şüpheyle yaklaşmışımdır. Bir şubesinde bulduğum lezzeti, öteki şubesinde bulabilecek miyim acaba diye. Her şube "Kendi ürünlerinin üretimini yapabilen bir imalathanedir". anlayışı ile günün her saatinde müşterilerine sıcak tandırda kadayıf, katmer, künefe ve diğer çeşitleri sunuyormuş. Ben şimdilik Etiler şubesini denedim. Diğer şubeleri denedikçe, başarılı olup olmadıklarını yazacağım.

Gelelim şimdi denediğim tatlılara;

 

Yorumlar

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster