Jimmy's Burger


Yemek
6
Tatlı
-
Sunum
5
Servis
8
Ambiyans
8
WC
-

ADRES
Köybaşı Cad. No: 166 Yeniköy / Sarıyer, İstanbulDaha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
+90 212 223 0107


E-POSTA ADRESİÇALIŞMA SAATLERİ
Her gün 11:00-23:30


REZERVASYON
Gerekli Değil


... İÇİN BURAYA GİDİLİR
Salaş


Şub 2016
07

Jimmy's Burger

Yeniköy, İstanbul

Mekan Kapandı

14 Ocak'ta 15. Time Out İstanbul Yeme-İçme Ödülleri sahipleriyle buluştu. Bilmeyenler için ufak bir açıklama yapayım. Ekim’den Ocak’a kadar süren bir halk oylaması sonucunda şehrin en iyileri ödül alıyor. Tamamiyle halk oylamasına dayalı olan bu sonuçları tüm yeme-içme camiası merakla bekliyor. Benim gibi..

Hangi mekanlar kazanmış diye bakarken, Jimmy’s Burger adlı bir mekanın En İyi Burgerci ödülünü aldığını gördüm. Ve ben bu mekan hakkında en ufak bir fikir sahibi değildim! Bu nasıl mümkün olabilir diyerek hiç vakit kaybetmeden mekana doğru yola koyuldum. (Bu yazı mekan keşfinden birkaç saat sonra yazılmıştır. Yani taze çıktı.)

Jimmy’s Burger İstanbul’un nadir sakin semtlerinden olan Yeniköy’de. Tıklım tıkış mekanlardan gına geldiği için, özellikle akşamları Yeniköy’e gitmeye bayılıyorum. Sessiz ve sakin bir ortamda rahat rahat yemeğimi yeme fırsatını bulmuş oluyorum. Jimmy’s de bu akşam sakindi, çok şükür rahat rahat fotoğraf çekebildim.
 

Jimmy's Burger
 

Jimmy’s binanın 2. katında. Kapıdan girdikten sonra hemen merdivenleri çıkın, aşağıda yeri var mı diye aranmayın benim gibi. 6-7 masası var. Atarisi, kırmızı renkte retro buzdolabı ile tipik bir Amerikan burgerci havası var. Hatta müzik içeriklerine bakılırsa, 80’lerin Amerikasında hissettim kendimi.

Allah’ım ne kadar soğuk burası diye düşünürken, sanırım mekanın sahibi üşüdüğümü fark etti ve hemen yanında duran elektrikli sobasını benim yanıma getirdi. Müşterisini insan yerine koyan bu mekan sahibine buradan da tekrar teşekkür ediyorum. Müşterisini yolunacak kaz olarak gören mekan sahiplerine buradan selâm olsun!!

Jimmy's Burger Jimmy's Burger
   
Jimmy's Burger Jimmy's Burger
   
Jimmy's Burger
   

Menüde 8 tane burger çeşidi var. Benim en çok hoşuma giden ise 9. seçenek olan Mini Burgerler. Büyük gruplar için iyi bir tercih olabilir. 3’lü, 6’lı ve 9’lu olmak üzere istediğiniz farklı hamburgerleri seçebiliyorsunuz. 

Jimmy's Burger Jimmy's Burger
   
Jimmy's Burger
   

Gelelim lezzetlere. Gerçekten ödülü hak ediyor mu sorusuna cevap bulmaya geldim buraya. Bu sebeple, büyük oynayıp mekanın spesiyali olan Jimmy’s Burger'i söyledim.  İçinde dana bacon, karamelize soğan ve cheddar peyniri var. 150 gr.’ın fiyatı 25 TL. 200 gr. seçeneği de mevcut. Fiyatı 29 TL. Patates kızartması da bu fiyata dahil. Bu sebeple, uygun bir fiyata geliyor diyebilirim.

Patates kızartmasını çok sevdim.  Tam istediğim gibi tuzlu geldi. Heinz marka ketçap, mayonez ve hardal sosları var. Patatesle beraber ortaya turşu da geliyor. İşte ilk eleştirim geliyor. Turşunun görüntüsü kötü. Büzüş büzüş. Bayattı. Ve tadı.. İlk ısırığı aldığım an, ne kadar kötü bir tadı var dedim ve devamını yiyemedim. 

Turşunun tadını suyla silmeye çalışırken, burgerim geldi. Kağıda sarılı geldi. Tabii benim aklımda Time Out dergisindeki fotoğraf vardı. Tahta bir tepsinin üzerinde çekilmiş fotoğrafının görüntüsü ağız sulandırıcı. Gel görelim ki, kağıt içinde gelen burger beni biraz hafif hayal kırıklığına uğrattı. 

Jimmy's Burger
   
Jimmy's Burger Jimmy's Burger
   

Bu noktada bir eleştiri daha yapayım. Etinin nasıl pişmesini istediğiniz hiç sorulmuyor. Ben de ne gelecek diye açıkçası bekledim. Sonuç olarak önüme iyi pişmiş et geldi. Ama ben daha çok orta-iyi pişmiş arası severim. Kimi az pişmiş sever. Zevkler tartışılmaz. Mutlaka nasıl pişmesi istendiği sorulmalı.

Elimle burgeri sıktığımda, köftenin arasından oluk oluk etin suyunun aktığını gördüm. Tam sevdiğim gibi.  Pişerken etin suyu öldürülmemeli. Lezzetin büyük bir kısmı bu sudan geliyor. 

Ekmeği yumuşak ve hamuru burgerin tadını öldürmüyor. Olması gerektiği gibi. Ekmeğini sevdim. 

İlk ısırıkta, muhteşem duygular hissetmeyi bekledim açıkçası. Maalesef olmadı. Hatta çiğnerken hep ağzıma tatlı bir tat geldi. Karamelize soğandan mı kaynaklanıyor yoksa başka tatlı bir sos mu eklediler karar veremedim. Ne yazık ki, her çiğnemede ağzıma gelen o tatlımsı tat, etin tadını öldürdü. Daha da kötüsü, et çok sinirliydi. Ağzıma sürekli sinir parçaları geldi. Bana denk gelmiş demek çok isterdim ama beraber gittiğim arkadaşıma da kemiğimsi sertlikte sinirler denk gelince, yalnız olmadığımı anladım. 

Jimmy's Burger Jimmy's Burger
   

 Jimmy’s Burger nasıl ödül almış bilemiyorum ama maalesef benden herhangi bir ödül alamadı. 

Jimmy's Burger

 

 

Yorumlar

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster