İl Porto Bistro & Bar


Yemek
7
Tatlı
7
Sunum
8
Servis
8
Ambiyans
9
WC
8

ADRES
Küçükbebek Cevdet Paşa Cad. No : 58 D : 1 Beşiktaş (Küçük Bebek Meydanı'nda deniz tarafında, Poseidon'un üstünde)
Daha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
+90 (212) 287 95 34


E-POSTA ADRESİÇALIŞMA SAATLERİREZERVASYON
Gerekli


MUTFAK
İtalyan


Şub 2011
25

İl Porto Bistro & Bar

Bebek, İstanbul

Mekan Kapandı

Haftasonları Bebek iğne atsan yere düşmez dedirtir insana. Bebek'in kalabalıklığı sabahtan başlar, gece geç saatlere kadar devam eder. Bu kadar küçük bir semt bu kadar kalabalığı nasıl barındırır içinde, bilinmez.

Bebek'te güzel bir haftasonu brunch keyfini yaşamak isterseniz, İl Porto Bistro & Bar'ı tercihleriniz arasına mutlaka koymalısınız.

İl Porto'da 35 TL ödeyerek Boğaz'a nazır doya doya açık büfe brunchtan yararlanabilirsiniz. Ayrıca kahvaltı tabağı seçeneği de bulunmakta. Kahvaltı tabağı da en az açık büfe kadar çeşitli. Kaşar peyniri, beyaz peynir, siyah zeytin, dana salam, kaymak&bal, vişne reçeli vs... Ekstradan sahanda yumurta, omlet veya menemen söyleyebilirsiniz. Kaşarlı sahanda yumurtalarını çok beğendim, kesinlikle denemelisiniz!  

İl Porto Bistro & Bar     İl Porto Bistro & Bar

Sunulan yemekler çok lezzetli. Ödediğiniz hesaba değiyor doğrusu. Hele bu lezzet Boğaz ile birleşince başka bir tatlı oluyor. Simit üzerine kaymak+bal hiç bu kadar lezzetli gelmemişti.  

Hem yazın hem de kışın İl Porto'nun tadı bir başka oluyor, ama yazı tercih ederim. Sıcak havalarda etrafı ağaçlarla kaplı ahşap terasında oturarak Boğaz'dan gelen esintiyle serinleyebilirsiniz. Şanslıysanız, denize sıfır masalarda yer bulabilirsiniz. O zaman saatlerinizi mekanda geçirebilirsiniz, uyarmadı demeyin! 

İl Porto Bistro & Bar

Tuvaletin dekorasyonu biraz modası geçmiş gibi duruyor ve zaman zaman hijyeniklikten uzaklaşıyor. Daha sık temizlenebilir aslında.  Pek sık karşıma çıkmayan bir durum söz konusu İl Porto'da. Tuvalette kolonya bulunduruyorlar. Türkler için kolonyanın önemi başka tabi ! 

Garsonlar sempatik ve ilgili. Servis gayet hızlı, mekan kalabalık olmasına rağmen siparişleriniz için çok beklemiyorsunuz.  

Hep kahvaltısından bahsettim ancak Boğaz'a nazır yemek yemek veya günün yorgunluğunu çıkarmak için bir iki kadeh bir şey içmek isterseniz de İl Porto'ya uğrayabilirsiniz.

İl Porto'nun keyfini uzun uzun çıkarabilmek için yazı iple çekiyorum! 

Not: Bu aralar haftasonları çok yoğunlar, rezervasyonsuz yer bulamayabilirsiniz.

Yorumlar

Gümü (26.02.2011)

Valla öyle bir anlattın ki canım resmen şu anda sahanda yumurta istedi! :) Afiyet bal şeker olsun..Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster