Hektor Şarap Evi


Yemek
8
Tatlı
-
Sunum
7
Servis
7
Ambiyans
5
WC
6

ADRES
İntepe Yolu 17100 Erenköy Bucağı ÇANAKKALEDaha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
+90 286 223 3504


E-POSTA ADRESİÇALIŞMA SAATLERİ
Her gün 09:00-02:00


REZERVASYON
Gerekli Değil


... İÇİN BURAYA GİDİLİR
Manzara - Deniz
Şarap Evi


Kas 2017
05

Hektor Şarap Evi

İntepe, Çanakkale

AlkolOtopark

Bu sene çok kez yolum Çanakkale'ye düştü. Adım adım her köyünü, her mekanını keşfediyorum. Keşfettikçe de Çanakkale'ye olan aşkım daha da büyüyor. Kim bilir belki de buraya yerleşirim bir gün

Hektor Şarap Evi'ne ilk Ağustos'ta gitmiştim. Birkaç lezzet tadıp menüsünün fotoğrafını çekmiştim. Lezzetten bayağı memnun kalınca, Çanakkale'ye yolum düşer düşmez soluğu Hektor'da aldım. Bu sefer, yanımda fotoğraf makinem vardı tabi ki de!

Mekanın küçük bir OTOPARKI var. Yaklaşık 6-8 arabalık diyebilirim.

Arabayı park ettikten sonra, merdivenlerden aşağıya iniliyor. Taş bir binanın içine giriyorsunuz. Mekanın içine girince, tarih kokan bir yere girdiğimi hemen hissettim. Hektor Şarap Evi'nin sahibi Yüksek Ziraat Mühendisi Utku Özdamar. Muhteşem bir Çanakkale Boğazı manzarasına sahip eski taş evi özenle restore ettirmiş.

Hektor Şarap Evi
 

Mekan iki bölüme ayrılmış. Taş duvarlarla kaplı, daha içeride kalan bir bölümü var. Bir de camekanla kaplanmış deniz manzaralı asıl bölümü var. Yazın bu camlar açılıyor. Hatta çatısı da açılır-kapanır. Tüm camlar ortadan kalktığında daha keyifli bir ortam haline geliyor.

Hektor Şarap Evi Hektor Şarap Evi
   

DEKORASYONU sade. Ama duvar süslemelerine bayıldım! Çanakkale'nin en önemli simgesi Truva atı ile Hektor Şarap Evi'ni simgeleyen bir şarap kadehi..

Hektor Şarap Evi Hektor Şarap Evi
   

Mekanın beğenmediğim iki özelliği var. Birincisi, duvara yakın masada oturduğumda ağır bir koku aldım. Duvarların rutubeti mi yoksa tabanı kaplayan halıflexin ağır kokusu mu bilemedim. Neyse ki, biz oturduğumuzda camlar açıktı. Bu kokuya uzun süre maruz kalmak zorunda kalmadım. İkincisi ve en önemlisi, bu camekanlı yerde sigara içiliyor! Eğer camlar açık değilse, dumanaltı kalıyorsunuz. Sırf bu sebeple, akşamın ilerleyen saatlerinde çalışanlar hava soğuyunca camları kapattılar ve ben de mekanı terk etmek durumunda kaldım.

Yemek siparişinden sonra ortaya kızartılmış ekmek geliyor. Sade kızartılmış ekmek değil. Üzeri kekik ve salça soslu!

Hektor Şarap Evi
 

ANA YEMEK hariç BAŞLANGIÇLAR ve ARA SICAKLAR bölümünden çoğu şey tattım.

Mezeler için soğuk meze dolabına gidiyorsunuz. Soğuk Meze Çeşitleri (7TL), Hektor Meze (10 TL) ve Avcı Mezesi (10 TL). Soğuk Mezelerden "Yoğurtlu Haydari"yi ve "Patlıcan Söğüş"ü seçtim. İlaveten Hektor Meze'yi seçtim. Hektor Meze, tavuklu yoğurtlu bir meze. Sarımsak tadını da aldım. Bence mutlaka deneyin. Hatta Semizotu'yu almayıp sadece Hektor Meze'yi alsaydım keşke dedim. Patlıcan Söğüş güzel ama akılda kalıcı bir lezzette değil. Mutlaka tadın diyemem. 

Hektor Şarap Evi Hektor Şarap Evi
Patlıcan Söğüş (7 TL)
 
Hektor Şarap Evi Hektor Şarap Evi
Yoğurtlu Semizotu (7 TL)
 
Hektor Şarap Evi Hektor Şarap Evi
Hektor Meze (10 TL)
 

Hektor'da 3 çeşit SALATA var :  Yeşil Salata (10 TL) Çoban Salata (10 TL) ve  Gavurdağı Salata (12 TL). Benim tercihim Gavurdağı Salata'sı oldu. Ama bu salata bildiğiniz Gavurdağı'ndan bir farkı var, üzeri beyaz peynir rendesiyle örtülüyor. Özellikle ortaya gelen kızartılmış ekmekle çok lezzetli bir ikili. Tavsiye ederim. 

Hektor Şarap Evi Hektor Şarap Evi
   

Benim için ARA SICAKLAR sonnn derecede önemli. Bu sebeple, soframızın çoğunu ara sıcaklar oluşturdu.  

 Kavurma İstiridye Mantarı (15 TL) : Sofrada beklentimin en yüksek olduğu tabak buydu. İtiraf edeyim, büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Güveçte olması bir artı. Ancak bence ızgara mantar daha lezzetli. Kırmızı ve yeşil biberle birlikte suda pişirilen mantar özelliğini yitirmiş, lezzetini kaybetmiş. Çok fazla pişirilmiş bence. Bir eksisi de tuzunun ayarı. Tuzu bana göre fazlaydı. 

Hektor Şarap Evi Hektor Şarap Evi
   

 Paçanga Böreği (10 TL) : Paçanga böreğine ba-yı-lı-yo-rum!   Kesinlikle tavsiye ederim.

Hektor Şarap Evi Hektor Şarap Evi
   

 Peynir Dolgulu Kapya Biberi (10 TL) : Bu ara sıcak daha evvel tatmadığım bir yemek. Biber içine beyaz peynir-tulum doldurulup fırına veriliyor. Tavsiye ederim. 

Hektor Şarap Evi
 

Menüdeki DENİZ ÜRÜNLERİ bölümünden ise  Tereyağlı Karides Sote (25 TL) istedik. Lezzet açısından sorun yok. Lezzeti yerinde. Gel gelelim, boyut ve fiyat açısından epey bir sıkıntılı. 25 TL'lik bir tabak için FAZLASIYLA KÜÇÜK! Bence gereksiz pahalı olmuş.

Hektor Şarap Evi Hektor Şarap Evi
   

ANA YEMEKLERE midemde yer kalmadığı için onları deneyemedim. Ancak menüde neler varmış acaba demeyin diye listeyi buraya ekliyorum;

Kiremitte Köfte.....19 TL

Kiremitte Dana Antrikot.....35 TL

Kiremitte Dana Bonfile.....30 TL

Izgara Köfte.....19 TL

Kiremitte Tavuk İncik.....16 TL

Izgara Kanat.....16 TL

Papaz Yahnisi.....35 TL

Sucuk Izgara.....20 TL

Dana Bonfile Et Sote.....33 TL

Kuzu Çoban Kavurma.....33 TL

Kuzu Pirzola.....35 TL

 

Şaraplarını merak edenler için içki içmediğim için maalesef bir öneride bulunamıyorum.

Sonuç olarak, fiyatlar biraz tuzlu olsa da, manzarasına ve yemeklerine bayıldığım Hektor Şarap Evi'ni Çanakkale'ye yolu düşenlere mutlaka öneriyorum. 

Yorumlar

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster