Hayvore


Yemek
8
Tatlı
-
Sunum
7
Servis
6
Ambiyans
6
WC
5

ADRES
İstiklal Cad. Turnacıbaşı Sok. No:14 BeyoğluDaha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
(212) 245 75 01


E-POSTA ADRESİÇALIŞMA SAATLERİ
09:00-00:00


REZERVASYON
Gerekli Değil


MUTFAK
Karadeniz


... İÇİN BURAYA GİDİLİR
Değişiklik Olsun
İş Çıkışı


May 2012
08

Hayvore

Beyoğlu, İstanbul

Beyoğlu'nda gezilmedik mekan bırakmadım mı diyorsunuz? Ev yemekleri ve Karadeniz Mutfağı'nın en lezzetli temsilcilerinden Hayvore'ye gitmediyseniz, bence boşuna böbürlenmeyin.

Girişteki tabelayı görünce "Neden Hayvore'nin altında I'm here yazıyor ki?" diye biraz sorguladım. Hayvore kelimesinin Lazca'da "Ben buradayım" anlamına geldiğini öğrenince de mekan sahibini takdir ettim.

İşin ilginci, Hayvore mekan sahibinin ikinci restoranıymış. İlkinin adı Sisore, yani Lazca'da "Neredesin?" anlamındaymış. Yeni restoranın ismini verirken de ilkine gönderme yapmış anlaşılan.

Girişte sağ bölümde bulunan çeşit çeşit yemeklere bir göz atmadan masaya oturmayın.

Hayvore     Hayvore

Hayvore     Hayvore

 

Benim tercihim yarım mercimek çorbası (4 TL), kara lahana dolması (9 TL) ve az pilav üstü kuru fasulyeden (5 TL) yana oldu. Kesinlikle tüm yemekleri çok lezzetli, özellikle de kuru fasulyesini çok beğendim. Tek eleştirim pilavın biraz kuru olması...

Hayvore

Hayvore     Hayvore

Masadaki diğer arkadaşların siparişleri olan musakkadan (10 TL), sebzeli tavuktan (10 TL) ve mıhlamadan (10 TL) da tattım. Hepsi birbirinden lezzetli ama tattıklarımın arasından en beğendiğim mıhlama oldu.

Hayvore

Hayvore     Hayvore

Mısır ekmeğinin daha taze ve sıcak servis edilmesini beklerdim. 

Hayvore

Tatlıları yok sanmayın, zira ev baklavası, laz böreği gibi tatlıları var. Ancak mideyi doyurduğumuz için tatlılara yer kalmadı maalesef. Ama bu kadar yemeğin üzerine çay iyi gidiyor, benden söylemesi. Hele hele içtiğiniz Karadeniz çayı ise. (Çaylar müesseseden)

Hayvore

Aile işletmesi olduğu her halinden belli olan restoran Türkler kadar yabancı turistlerin de gözdesi. E tabi, lezzetli Türk yemeklerine hayran kalmamak elde değil.

Oturup saatlerce muhabbet edebileceğiniz piyasa bir ortamı yok, tam anlamıyla esnaf lokantası ruhu taşıyor. Lezzetli yemek yemek istiyorum diyorsanız, mutlaka gidin. Ben bir dahaki sefere Karadeniz pidelerinden ve çeşit çeşit tatlılarından tatmaya karar verdim.

Hayvore

Yorumlar

hevel (28.05.2012)

Pazar günü bir kere daha gidelim dedik, mısır ekmekleri kalmamıştı, üzüldük...

GD (09.05.2012)

Turistlerin uğrak yeri burası...
Karadeniz tatlarını tatmak isteyenlere tavsiye ederim.

fatih (08.05.2012)

mıhlama iyidir.laz böreği denemeni tavsiye ederim.yemekler iyiyse o da başarılıdır.pide için yine taksimde;
http://www.simsekpidesalonu.com/tarihce.html
tavsiye ederim.Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster