Hacıbaşar Ataşehir


Yemek
8
Tatlı
3
Sunum
7
Servis
7
Ambiyans
5
WC
-

ADRES
Vedat günyol cad. Dilek Sok. No:2 Ataşehir - İstanbulDaha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
+90 216 575 1955
+90 216 573 1616


ÇALIŞMA SAATLERİREZERVASYON
Gerekli Değil


MUTFAK
Et & Kebap


... İÇİN BURAYA GİDİLİR


May 2013
19

Hacıbaşar Ataşehir

Ataşehir, İstanbul

Ataşehir'de birbiri ardına binalar yükselirken, yepyeni mekanlar da hızla hizmete giriyor. Bunlardan biri de bu yıl Şubat ayında açılan Hacıbaşar Kebap & Baklava.

Hacıbaşar'ın ilk şubesi aslında Kozyatağı'nda. Yıllar geçtikçe müşterisi çoğalınca Acıbadem, Erenköy ve Göztepe şubelerini açmışlar. Son şubesi ise Ataşehir'de.

Mekanın yerinde eskiden Fransız pastanesi olan Alain vardı. Fiyat ve lezzet performansı iyi olmayan bu pastane yerini Hacıbaşar'a kaptırdı. 

Girişinde ocakbaşı ve tatlı büfesi olan mekanın yanında üstü kapalı bir salonu var. Camları ise güzel havalarda açılıyor. Ayrıca soğuk günlerde tavana asılmış ısıtıcıları var. Üşüme problemi olmuyor. 

Hacıbaşar Ataşehir

Mekanın açıldığı ilk hafta hemen keşif amacıyla gittim. Ortaya sımsıcacık pide ve yağ+tulum peyniri geldi. Yoğurtlu patlıcan ve acılı ezme mezeleri de ikram olarak geldi. Ara sıcak olarak da Fındık Lahmacun dağıtıldı. (Hemen belirteyim, mekanın açıldığı ilk haftalarda yapılan bu izzet-i ikramlar daha sonraki aylarda sadece büyük gruplara yapıldı.)

İki mezenin de özenle hazırlanmadığı çok belliydi. Yoğurtlu patlıcanda sarımsağın tadı yoğundu. Acılı ezme ise damağımda hiçbir tat bırakmadı. İçine yağ sürüp tulum peyniri koyarak yediğim sıcak pidem ve fındık lahmacun ise mezelerin aksine çok başarılıydı. Her ikisi de Hacıbaşar'ın hafızamda yer etmesini sağladı. 

Hacıbaşar Ataşehir Hacıbaşar Ataşehir
Hacıbaşar Ataşehir
Hacıbaşar Ataşehir Hacıbaşar Ataşehir

 

Ana yemek olarak İskender (16 TL) söyledik. Bilinenin aksine, iskender güveçte geldi. O kadar sıcaktı ki, dilim yandı. Ve maalesef yağ içersinde.  Hem de işin kötüsü, tereyağı değil. Hani sulu yemeklerdeki yağlar gibi.  Eti kalın kesilmişti. Bayağı hayalkırıklığına uğradım. 1 ay sonra tekrar Hacıbaşar'a gittiğimde iskenderin artık güveçte değil, normal tabakta servis edildiğini gördüm. Hem de tereyağı müşterinin yanında dökülüyor. Böylelikle yağ ayarını müşteri ayarlıyor.  Ancak yine de, Hacıbaşar'a gittiğinizde iskender yerine başka bir kebap tercih etmenizi öneririm. Kebap fiyat aralığı 15-30 TL. Hacıbaşar'ın Beytisi ve urfasını tattım. İkisi de iskenderden çok daha lezzetliydi.

Hacıbaşar Ataşehir

Yemek sonrası için istediğimiz künefe (6 TL) istediğim gibi değildiŞerbeti çok azdı. Ayrıca peynirin tadı çok öne çıkıyordu. Yerken sanki peynir yiyormuş gibi oldum. Üstünün çıtır çıtır olması ise artı puan.

Hacıbaşar Ataşehir

Çaylarımızla beraber gelen Antep fıstığı ikramı ise, günün anlam ve önemi idi Tuzunun kıvamı yerindeydi. Kesinlikle çok lezzetliydi. Antep fıstıklarından daha fazla yemek isteyenler için girişte kasanın orada satışı mevcut. 

Hacıbaşar Ataşehir

Çalışanlarının hepsi güleryüzlü. Burada somurtuk servis yapan bulamazsınız. Mekana adımımızı atar atmaz, herkesin sizi memnun etmek için özen gösterdiğinin farkındasınız. 

Hacıbaşar'ın etrafında iş merkezi çok olduğu için özellikle öğle yemeği arasında çok dolu oluyor. Servisi maalesef çoğunlukla yetersiz kalıyor.

Otoparkı ve vale hizmeti de mevcut. 

Rezervasyon yaptırmanıza gerek yok.

Yorumlar

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster