Emek Cafe


Yemek
7
Tatlı
-
Sunum
8
Servis
8
Ambiyans
9
WC
8

ADRES
Köybaşı Cad. No:57 Yeniköy Sarıyer İSTANBULDaha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
+902122237728


E-POSTA ADRESİWEB ADRESİÇALIŞMA SAATLERİ
Her gün 06:30-23:00


REZERVASYON
Gerekli Değil


MUTFAK
Cafe


Eyl 2017
24

Emek Cafe

Yeniköy, İstanbul

Açık Alan

Emek Cafe, yılların bile eskitemediği bir klasik. Bilmeyeni yoktur. 1965'ten beri aynı yerde İstanbullulara hizmet veriyor.

Emek Cafe
 

Emek Cafe'nin sabah 6:30'dan gece 23:00'e kadar kahvaltı servisi vermesine bayılıyorum! Üniversite hayatım boyunca en sık tercih ettiğim kahvaltıcıdır. Eskiden kahvehanenin yanından geçerek -bakışlara da maruz kalarak- arka bahçesine giderdik. Birkaç sene önce, Emek Cafe kahvehaneyi alarak mekanı genişletti. Şimdi yaz-kış rahatlıkla servis verebiliyor.

Emek Cafe
 

Burada tek kural var; her şey sade olacak. DEKORASYONU cafcaflı değil. Örneğin açılır kapanır, hatta ışıklı bir çatı sistemi olsa süper olur. Ama onun yerine şemsiyeler var.

Emek Cafe
 

Mekanın yeri efsane. Yeniköy sahilinde, denize sıfır. Boğaz'a sıfır masalarda oturmanın hem avantajı hem de dezavantajı var.  Mükemmel bir Boğaz manzarası eşliğinde kahvaltı ediyorsunuz. Ama hızlı geçen bir teknenin ardından gelen sert dalgalardan dolayı ıslanabilirsiniz! 

Emek Cafe
 

Kahvaltı MENÜSÜ basit. Yöresel tatlar arayanlara göre değil. Basit yaşayacaksın hayatı diyenler buraya!

Emek Cafe'nin öne çıkan lezzeti "Menemen". Bana sorarsanız, menemenin ortalama bir lezzeti var. Mutlaka gelin, tadın diyemem. Fotoğrafta görülen Peynirli Menemen'in fiyatı 16₺. Sade Menemen 12₺.

Emek Cafe Emek Cafe
   

Hemen her mekanda yaşadığım "ben bunu evde daha güzel yapıyorum" sözünü Emek Cafe'de de söyledim maalesef. Sipariş ettiğim 'Kavurmalı Yumurta' hayal kırıklığıydı. Yumurtaların üstüne löp löp kavurma atmışlar!  Küçük parçalar kullanılmalıydı. Hatta bazı parçaları çiğnemesi de zordu. Fiyatı 18₺. Bence fiyat yüksek. Ama bu fiyata "Boğaz manzarası keyfi" dahil belli ki.

Emek Cafe Emek Cafe
   

Kahvaltıda lezzetli bir çay içince değmeyin keyfime!  Günümün geri kalanı mükemmel geçiyor. Emek Cafe'nin çayının rengi tavşan kanı renginde, tadı olması gerektiği gibi, ne karbonattan dolayı acımtrak ne de fazla demlemeden dolayı tadını kaybetmiş. Benden mekana on puan! 

Emek Cafe
 

Şöyle Yeniköy sahilinde güzel bir yürüyüş yaptıktan sonra Emek Cafe'de mola verin. Hem Boğaz'ı seyredin hem de basit bir kahvaltı edin.

Yorumlar

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster