Der Die Das


Yemek
1
Tatlı
1
Sunum
1
Servis
1
Ambiyans
7
WC
5

ADRES
Süleyman Seba Caddesi No:36 AkaretlerDaha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
(212) 227 97 00


E-POSTA ADRESİWEB ADRESİ
www.derdiedas.de


ÇALIŞMA SAATLERİREZERVASYON
Gerekli


Ara 2010
12

Der Die Das

Akaretler, İstanbul

Mekan Kapandı

Bir mekana 'kötü' damgası vurmadan önce iki şans veririm. Her ikisinde de beğenmezsem o mekanda köklü değişiklikler olduğunu duymadan bir daha gitmem.

Akaretler Yokuşu'nun gözbebeği, Der Die Das ise artık kara listemde.

Der Die Das

İlk gidişimde tereyağında bonfile yemeyi tercih etmiştim. Menünün en pahalı yemeği olmasına rağmen lezzet ve porsiyon konusunda hiç tatmin edici değildi.

Der Die Das gerçekten kara listede olmayı hak eden bir restoran mı değil mi diye karar vermek için ikinci bir defa daha gittim. Baştan sona tüm ayrıntılara dikkat ederek kararımı zorlanmadan verdim.

Mekanın dış bahçesi daha önemli şahsiyetlere ayrıldığı için içeriye oturtulduk. İçerisi sıcak ve havasızdı. Ne yediğimizi göremeyecek kadar loştu. Bahçeye çıkan koridorun başına oturduk ki, fayansları dökülmüş dört duvara bakarak yemek yemeyelim.

Bahçenin en güzel yanı ışıklandırılmış barı. 

Der Die Das

Ortaya gelen zeytinyağı + ekmek için diyebilirim ki, ilk defa bu ikiliden zevk almadım. Alamadım. Ekmek bayat olduğu için ısıtılmış ve zeytinyağı varla yok arasında konulmuş.

Yemeklerimiz geldiğinde ise tam bir hayalkırıklığı oldu. 'Otlu mantarlı mezgit kavurma' (32 TL) domates ve hafif acı biber ile karıştırılmış, üzeri maydonoz ile süslenmiş mezgit yemeği. Yemeğim tuzsuz ve fiyatına göre porsiyonu küçük idi.

Hâlâ hayalimdeki limonatayı aradığım için yanına 'Naneli Limonata' (10TL) siparişi vermiştim. Benim hayallerimi gerçekleştirmedi ancak arkadaşlarımın beğenisini az da olsa kazandı.

Yemeklerden sonra karınlarımız zil çaldığından tatlıyla doymaya niyetlendik. Ancak 'Elmalı Tart (dondurma ile)' (14TL) bile beklentilerimizin altındaydı. Dondurması çok güzeldi ama elmalı tartı çok beğenmedim, dondurmasız yenemeyecek lezzetsizlikte.

Der Die Das

Bu yorumlarımdan sonra yine de Der Die Das'a gitmeye niyetliyseniz, araba kornalarının zaman zaman rahatsız edici boyutlara ulaştığını unutmayın.

Kışın arka bahçeyi kapatıyorlar, bu sebeple yazın tercih edilmeli.

Mekanın çalışanları gayet ilgili, yemekleri beğenip beğenmediğinizi soracak kadar düşünceliler.

Tuvalet temizliği konusunda mekan gayet başarılı.

Her şeye rağmen, aşçı değişmezse bir daha gitmem.

Yorumlar

yasemin (13.12.2010)

bende bu kadar korkunç bir mekanın nasıl populer olduğunu çok merak ediyorum. tüm kalbimle size katılıyorum. çok iyi anlatmışssınız...Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster