Cunda Artur


Yemek
2
Tatlı
-
Sunum
4
Servis
4
Ambiyans
5
WC
4

ADRES
Sahil Boyu No:17 (9) - Cunda AdasıDaha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
(266) 327 10 14


E-POSTA ADRESİWEB ADRESİÇALIŞMA SAATLERİREZERVASYON
Gerekli


... İÇİN BURAYA GİDİLİR
Açık Havada Yemek
Manzara - Deniz
Rakı Balık


Haz 2012
25

Cunda Artur

Cunda Adası, Balıkesir

İyi bir yemek en kötü günümde beni mutlu etmeye yeterken, kötü bir yemek de çok güzel geçen bir günümü mahvedebilir. 

Cunda kıyısındaki en popüler mekan olan Bay Nihat'a gitmişken, bir de adı sanı duyulmamış bir yere gidip denemek istedik. Deniz kıyısında oturalım bu sefer diyerek, diğer mekanlara nazaran daha boş olan Cunda Artur'u gözümüze kestirdik.

Cunda Artur    Cunda Artur

Cunda Artur

Deniz kıyısında yer bulduk diye sevinirken, oturur oturmaz kulakları rahatsız eden bir ses ile irkildik. Böcek sesi gibi, tiz bir tonda duyulan bu sesin nereden geldiğini gece boyunca bir türlü bulamadık!  

Ama manzaraya söylenecek söz yok...

Cunda Artur    Cunda Artur

Yerinize geçmeden önce mezelere ve balıklara bakabiliyorsunuz.

Cunda Artur    Cunda Artur

 

İster istemez mekanın her şeyini Bay Nihat'la mukayese ettim. Semizotu ve kırmızı biber mezeleri fena değil ama Bay Nihat'ınkisini daha çok beğenmiştim. Artur'unki daha sulu bir semizotu. Oysa ben süzme yoğurttan yapılan semizotunu daha çok seviyorum. 

Cunda Artur    Cunda Artur

Lezzetli yapıldığında abartısız on tabak yiyebileceğim Levrek Marine mezesini Bay Nihat'ta bulamamıştık. Şansımızı bir de burada deneyelim dedik. Şanslıymışız! Soğuk servis edilmesini beklerken sıcak servis edilince biraz şaşırdım ama hardal-elma sirkesinin oranları iyi tutturulmuş, lezzeti beni memnun etmeye yetti. 

Cunda Artur

Farklı bir şeyler denemek için mekanın spesiyali olan Yoğurtlu Sıcak Ot'undan söyledik ama maalesef bize büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. Otlar çok sıcakken yoğurt da bir o kadar soğuktu. Ayrıca daha lezzetli olması için sade yoğurt yerine sarımsaklı yoğurt kullanılabilirdi. Bir de işin sırrı tereyağında. Saf tereyağı kokusunu alamadım yerken. 

Cunda Artur

Cunda'da olduğumuz için mi bilmem ama yediğim her yemeğin doğal ve lezzetli olmasını bekliyordum. Ancak çiğnenmeyen, ağızda gittikçe büyüyen sakız gibi bir kalamar gelince ne kadar yanıldığımı anladım. Sosu kalamardan daha da kötü, hiç tadı yok. Dondurulmuş kalamardan da beterdi.

Cunda Artur

Kalamardan sonraki büyük fiyasko, karidesti! Tereyağında istediğimiz karidese resmen su katılmış gibiydi. Tereyağının kötü kalitede olması, ekmeğimi tereyağına bandırma hayalleri kuran beni resmen yıktı. Üstüne üstlük karidesi pişmemişti. Cunda Artur ara sıcaklar konusunda benden koca bir 0 aldı!

Cunda Artur

Baştan siparişi verirken bu kadar şey söyledik, bir levreği paylaşalım diye düşünmüştük, ama o an bilmediğimiz söylediklerimizin lezzetsiz ve kalitesiz olmasından dolayı aç kalacağımız gerçeğiydi. O yüzden büyük bir iştahla beklediğimiz levreğin gelmesiyle yıkıldım. Levreğin yağı lezzet katacak diye beklerken maalesef tam tersine balığı ağırlaştırmış ve yenilmez hale getirmişti.

Cunda Artur

Cunda Artur'da olumlu bulduğum tek olay, garsonumuzun hiçbir şey yiyemediğimizi görüp yanımıza gelip tatlı ikram etmek istemesiydi. Tatlısının gerçekten iyi olacağına inansaydık, memnuniyetle kabul ederdik ama korkumuzdan bu teklifi reddettik.

Yemekler kötü, fiyatlar bakalım nasıl olacak diye düşünürken gelen hesapla şoka girdik. Bay Nihat'ta içki dahil kişi başı 100TL ödemişken burda lezzetsiz yemeklere içkisiz kişi başı 70 TL hesap çıkarılmıştı.

Cunda Artur da müşterisine fahiş fiyatlarla lezzetsiz yemek sunan mekanlar listeme girdi.  

Hesabı merak edenlere;

2 Kuver 7.00 TL
Duble Mevsim Salatası 7.50 TL
Levrek Marine

10.00 TL

Yoğurtlu Sıcak Ot 15.00 TL
Semizotu 6.00 TL
Közlenmiş Biber 6.00 TL
Kalamar 14.00 TL
Tereyağında Karides 16.00 TL
2 Kola 9.00 TL
Levrek (0.730 kg) 51.10 TL


Toplam : 141.60 TL

 

 

Yorumlar

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster