Çıtır Simit


Yemek
8
Tatlı
8
Sunum
6
Servis
4
Ambiyans
6
WC
-

TELEFONE-POSTA ADRESİWEB ADRESİÇALIŞMA SAATLERİREZERVASYON
Gerekli Değil


... İÇİN BURAYA GİDİLİR
Aile
Kahvaltı


Ara 2013
01

Çıtır Simit

Çayyolu, Ankara

Bu mekan yazısının bir yaz vaktinde yazılması belki daha uygun olurdu. Havalar bu kadar kapalıyken açık havadan, bahçeden bahsetmem kimilerinin içini yakacak biliyorum ama Çıtır Simit'in arşivin tozlu klasörleri arasında kalmasına izin veremezdim.

Ankara'ya çok fazla yolum düşmüyor maalesef. Ankara-Eskişehir yolu üzerinde bulunan Çıtır Simit'i Ankaralılar çok iyi biliyorlardır eminim ama tesadüf eseri keşfettiğim bu mekanın simitlerine bayıldım. Uzun bir yolculuğa çıkmaya hazırlanırken bomba bir kahvaltı etmek çok iyi geldi.

Çıtır Simit Çıtır Simit
   

Çıtır Simit'in önünden geçerken küçük bir simit pastanesi sandık. Oysa yanında bir cennet saklıymış. Yeşillikler içersinde bir bahçesi var. Büyük şemsiyelerin altında piknik masaları yerleştirilmiş.

Çıtır Simit

Servis biraz yavaş maalesef. Ya oturmadan sipariş verilmeli ya da servis elemanının oturduktan çok sonra gelmemesini kafaya takmamalı. Seçim sizin.  Ama sıcak sıcak sunulan çıtır simitlerini görünce, tüm olumsuzlukları unuttum. Güne böylesine bir simit ile başlamak ne güzelmiş. Kahvaltı tabağı beklentimin altındaydı ama kahvaltı soframın yıldızı simit olduğu için çok üstünde durmuyorum. Bu yazı biraz çıtır çıtır simitlerden bahsetmek için yazılmış gibi gözüküyor olabilir. Doğrudur.  Sokak simiti, hem de çok lezzetlisi. Yanında bir kalıp beyaz peynir ve çay ile mükemmel bir kahvaltı sayılacak cinsten. 

Çıtır Simit Çıtır Simit
   
Çıtır Simit
   

Peynirli gözlemenin kokusu tüm bahçeyi sarmıştı biz girerken. Çok canımız çektiği için gözlemeden de sipariş verdik. Ama maalesef hiç beğenmedim, yufkası çok kalındı.

Çıtır Simit

Sabahları yumurtasız yapamayanlar, sahanda yumurtasından denemeli. 

Çıtır Simit

Çocuklu aileler için de uygun. Biz oradayken bazı müşterilerin çocukları çimlerde koşturuyordu. 

Fiyatlar gayet makul. 4 çayla birlikte tüm saydıklarım için ödediğimiz ücret 22 TL.

Çıtır Simit, Ankaralılar için haftasonu açık havada kahvaltı etmek, yolcular için durup dinlenmek için tercih edilebilir bir mekan. 

Yorumlar

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster