Çıtır Cafe & Pub


Yemek
8
Tatlı
1
Sunum
6
Servis
6
Ambiyans
6
WC
1

ADRES
Has Fırın Caddesi 3, Beşiktaş (Beşiktaş'ta Barbaros Bulvarının Köyiçi Meydanı'na giren sokağın köşesinde)
Daha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
+90 212 227 7279


E-POSTA ADRESİWEB ADRESİÇALIŞMA SAATLERİREZERVASYON
Gerekli Değil


MUTFAK
Et & Kebap


... İÇİN BURAYA GİDİLİR
Diğer


Şub 2011
23

Çıtır Cafe & Pub

Beşiktaş, İstanbul

Günde üç öğün kebap yesem, yine de kebaba doymam, diyenlerdenim.  Birisi bana hadi kebapçıya gidelim dese, asla fırsatı kaçırmam. Öyle ki, doğumgünümde kebap seviyorum diye hem öğlen hem de akşam kebapçıya götürülmüşlüğüm vardır.

Soğuk bir Cumartesi akşamında kurt gibi acıkmışken arkadaşlarım Beşiktaş'taki uğrak mekanlardan birine gitmeyi teklif edince, hele bi de 'Pideli Köfte' spesiyallerinden bahsedince hiç duraksamadan kabul ettim.

Çıtır Cafe & Pub adındaki bu şirin mekan Beşiktaş'ın göbeğinde. Ufak bir bahçesi var ki, ilk niyetimiz orada oturmaktı. Ama ısıtıcılara rağmen üşüyünce, içeride sıcak sıcak yemeğimizi yemeye karar verdik. 

Mekan salaş. Arkadaşlarınızla, sevgilinizle "şık giyinmeliyim" derdi olmadan gelebileceğiniz, rahatça yemeğinizi yiyebileceğiniz bir yer.

İçeride bir duvarı camekan vitrine çevirmişler ve içine dünyadaki tüm üretilen Cola kutularının/şişelerinin bir örneğini koymuşlar. Sırf bu vitrini görmek için bile mekana gidebilirsiniz.

Menüyü çok inceleme fırsatım olmadı, çünkü direk mekanın spesiyallerinden biri olan 'Pideli Köfte' nin (10 TL) siparişini verdik.

Yemeğimiz gelince ne kadar doğru bir seçim yapmışım dedim. İskender dönerin tahtını ele geçiremez ama yine de sallayacak lezzette..

Yolu Beşiktaş'tan geçen herkese tavsiyemdir.

Mekanın müdavimi olacağım kesin!!!


Not: Bilmeyenler için; Pideli Köfte'nin İskender Kebap'tan esinlenerek yaratıldığı söylenmekte. İskenderden tek farkı döner yerine köfte olması.

 

Adres : Has Fırın Caddesi 3, Beşiktaş 

(Beşiktaş'ta Barbaros Bulvarının Köyiçi Meydanı'na giren sokağın köşesinde)

Telefon : (212) 227 72 79

Yorumlar

shake (23.02.2011)

"Not" kısmında yazdığın açıklama bana Manisa Kebabı'nı anımsattı. O da pideli köfte gibi bir şey. Gibisi fazla olabilir.Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster