Çakmak Kahvaltı Salonu


Yemek
9
Tatlı
-
Sunum
8
Servis
8
Ambiyans
6
WC
2

ADRES
Ihlamurdere Cad. Çelebioğlu Sok. No:8 - Beşiktaş İSTANBULDaha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
+90 212 227 0485


E-POSTA ADRESİWEB ADRESİÇALIŞMA SAATLERİREZERVASYON
Gerekli Değil


... İÇİN BURAYA GİDİLİR
Kahvaltı
Salaş


May 2012
25

Çakmak Kahvaltı Salonu

Beşiktaş, İstanbul

Beşiktaş'ın dar sokaklarında kimi telaşlı kimi aheste aheste yürüyen insanlar.

Etrafa bakınarak, derdi tasayı unutmuşcasına kalabalığın arasında dolaşan ben.

Kendimi Çakmak Kahvaltı Salonu'nun önünde buluyorum. Ara sokakta gözlerden uzak ama meşhur kahvaltısı sayesinde herkesin bildiği bir yer burası. Özellikle hem ucuz hem de lezzetli yemekler arayan öğrencilerin.

Çakmak Kahvaltı Salonu

Erken saatten olsa gerek sıra yok. Saat 11'den itibaren sıra oluşmaya başlar. Özellikle sokak ve küçük bahçe kısmında yer bulmak şans eseri. Tabii buralarda sigara içilebiliyor olmasının bir etkisi var kesin.

İç mekan ise tam bir esnaf lokantası havasında. Demir masa ve sandalyeler, masadan masaya koşturan garsonlar, hararetli konuşmalar, benim gibi lezzetli bir kahvaltı keyfi için gelmiş müşteriler...

Çakmak Kahvaltı Salonu

Çakmak'ın en güzel yanı, sade, süssüz püssüz olması. Menüsüz olacak kadar da iddialılar.

Ortaya klasik serpme kahvaltı söyledim; domates-salatalık-biber, beyaz peynir-kaşar, siyah-yeşil zeytin, bal-kaymak. Küçük tabaklarda. Sade, lezzeti gölgeleyecek herhangi bir süsleme olmadan. Zaten kahvaltının zevki de böyle çıkıyor zannımca.

Çakmak Kahvaltı Salonu Çakmak Kahvaltı Salonu
Çakmak Kahvaltı Salonu Çakmak Kahvaltı Salonu
Çakmak Kahvaltı Salonu Çakmak Kahvaltı Salonu

 

Çakmak'ın natürel zeytinyağının genizde bıraktığı tat o kadar güzel ki, müptelası oldum. Her gittiğimde siparişten önce zeytinyağı şişesini getirmelerini isteyeceğim artık!

Çakmak Kahvaltı Salonu

Gözüm doymamış olacak ki, serpme kahvaltının yanında pastırmalı yumurta da söyledim. Ama pişman değilim. Klasik sahanda getirilen yumurtadan dumanlar çıkıyor olmasına rağmen bir çırpıda bitirdim.

Çakmak Kahvaltı Salonu

Tek beğenmediğim çayı oldu. Karbon tadı veren çaylar kadar kötü değil, ama içince de güzel bir tat bırakmadı ağzımda.

Servis son derece hızlı. Çok aç gitseniz bile üzülmeyin, bekleme yok, en geç 3-5 dakika içersinde bir şeyler yemeye başlıyor oluyorsunuz.

Çakmak'a gelen ünlülerin mekanda çekilen fotoğrafları girişteki panoda asılı. Sanırım "Fatmagül'ün Suçu Ne" dizisinin erkek oyuncularının favori mekanı burası, çünkü panoda ağırlıklı olarak onların fotoğrafları yer alıyor.

Tuvaleti alışık olunan şık mekan tuvaletleri gibi değil. Kadın-erkek karışık. Bana çok temiz gelmedi açıkçası.

Çakmak Kahvaltı Salonu müşterisine yalın bir sunum, hızlı bir servis ve adambaşı 12.5 TL gibi makul fiyatla elde edilen lezzet vadediyor.

Yorumlar

GD (25.05.2012)

Kavurma sevenlerin kavurma-yumurta ikilisini yani kavurmalı yumurtayı atlamamasını öneririm ;)Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster