Bizce Kuru


Yemek
7
Tatlı
5
Sunum
5
Servis
7
Ambiyans
6
WC
-

ADRES
Dereboyu Caddesi No:52 (Cadde üzerinde, Princess Hoteli'ni biraz geçince)
Daha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
+90 212 236 0621


E-POSTA ADRESİÇALIŞMA SAATLERİREZERVASYON
Gerekli Değil


MUTFAK
Ev Yemekleri


... İÇİN BURAYA GİDİLİR
Diğer


Nis 2011
05

Bizce Kuru

Ortaköy, İstanbul

Türk mutfağının geleneksel damak tatlarından "kuru-pilav" ikilisi, eminim çoğumuzun gözdesidir. Kaç kişi günün bir anında canım kuru çekti diye 'kuru'cuların yolunu tutmuştur kim bilir.

Her ne kadar 'Anzer Sofrası' gönlümde özel bir yere sahip olsa da, Ortaköy taraflarındaysanız ve Sarıyer'e kadar yol/trafik çekemem diyorsanız, size bir mekan önerim olacak: Bizce Kuru.

Dereboyu Caddesi üzerinde yer alan bu salaş mekan, kuru-pilav konusunda iyilerden biri.

Müdavimleri çok. Sırf Türkler diye düşünmeyin, dünyanın her bir yanından Bizce Kuru'ya uğramış insanlar var.

Nereden mi biliyorum? Masa camının altında kalan yabancı dille yazılmış onlarca notlardan.

Soğuk bir akşamda Bizce Kuru'ya sığındıysanız, sıcak bir çorba ile başlamak iyi bir fikir olabilir. 'Sebzeli Ezogelin Çorbası' nı (3 TL) acı sevenler için öneririm.

Yok, çorba için değil, kuru için geldik diyorsanız, pilav üstü (veya ayrı tabaklarda) (3 TL) kuru fasulye (7 TL), yanında cacık (3 TL) deyin yeter.

Mekan köşede yer alıyor. İki tarafı camla çevrili olması sebebiyle dışarıdan gelip geçenleri izlerken yemeğinizi keyifle yiyebiliyorsunuz.

Tatlı yemedim hiç. Kuru-pilav yemekten o kadar doyuyorum ki, midemde tatlıya yer kalmıyor.  Deneyenler olursa, yorum olarak eklesinler, merak ediyorum tatlısı da kuru-pilavı kadar lezzetli mi diye.

Rezervasyona gerek yok. Ne zaman giderseniz gidin, yer bulabilirsiniz.

Not: Her nedense Bizce Kuru logosunu çok seviyorum, her masada bulunan menünün üzerine bakmanız yeterli.

Yorumlar

Yagmur Ece Yuksel (21.07.2013)

Tam bir kurucu olarak İstanbulda ilk keşfettiğim mekanlardan burası. Fasulyeleri şahane. En dikkat ettiğim şeylerden biri olarak pilav ideal sıcaklıkta geliyor. Soğuk değil ama ağızda yakmıyor. Normalde yoğurt sevmesem de yoğurtları çok başarılı. Sütlaçta sevmem ama yanımda yiyenler çook başarılı bulduklarını belirtti. Mutlaka gidilmeli.

Erdal (14.03.2013)

Kuru mükemmel, yanına az pilav ve tepsi yoğurduyla dahada süper oluyor. Osmanlı çorbasıda çok lezzetli tavsiye ederim. Köfteleri(akçaabat ve bizce) süper... Son olarak üzerine fındık ve bal eklenmiş fırın sütlacı denemenizi tavsiye ederim...Güncel fiyatlar: Çorbalar 4TL,köfteler(8-10)TL,Kuru 9TL,sütlaç 5TL,pilav 4TL,...

GD (13.04.2011)

"Anzer mi yoksa Bizce Kuru mu?" Her ikisine de gittiyseniz aklınızda hep bu soru olacak ama yerken bu soruyu hiç hatırlamayacaksınız...

Caner (06.04.2011)

Bu restoranin cacigi ve yogurdu da cok guzeldirDilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster