Bay Nihat


Yemek
8
Tatlı
-
Sunum
7
Servis
8
Ambiyans
8
WC
6

TELEFON
+90 266 327 1063
+90 266 327 1777


E-POSTA ADRESİÇALIŞMA SAATLERİREZERVASYON
Gerekli


May 2012
30

Bay Nihat

Cunda Adası, Balıkesir

İlk görüşte aşk gibi bir şeydi Cunda'ya gittiğimde yaşadığım.

Arnavut kaldırımlı sokaklarını, cumbalı taş evlerini, her köşede duran kedi çetelerini, kısacası her şeyini sevdim Cunda'nın.

Ben böylesine Cunda sarhoşu olmuş sahilde dolaşırken, gözüm herkesin favori mekanı olan, 'Hürriyet'in en iyi on'unda yer alan Bay Nihat'ı aradı.    

İçimde bir merak. 1978 yılından beri hizmet veren mekan bakalım beni de kendine hayran bırakacak mıydı?

Mekanın tek katlı şirin bir taş binası ve hemen karşısında deniz kenarında tahta sandalye-masaların yer aldığı bir bölümü daha var.

Bay Nihat
   
Bay Nihat Bay Nihat

 

Rezervasyonsuz gittiğimiz için yer bulabilmemiz bir sürpriz oldu. Hatta denize sıfır boş masa bulabilseydik, Sayısal Loto oynayacaktım hemen.  Ama ikinci sıraya razı olduk.

Bay Nihat'ın meze dolabı, resmen bir meze cenneti gibi. Zeytinyağlı ot çeşitleri ve soğuk mezeleriyle beni benden aldı. (Mekanın websitesinden meze listesine ulaşabilirsiniz.) Masanın olmazsa olmazları 'deniz börülcesi' ve 'semizotu'yla birlikte yeni tatlara şans vermek için 'lakerda' sipariş ettik.

Bay Nihat     Bay Nihat

Türk insanı için klasik tatlardan olan semizotunun tuz-yoğurt ayarı Bay Nihat'ta iyi dengelenmiş.  Maalesef aynı övgüyü deniz börülcesi için yapamıyorum çünkü damağımda hiçbir tat bırakmadı.

Bay Nihat    Bay Nihat

İyi bir lakerdanın orta sertliği ve tuzu iyi yedirilmiş olmalı. Kayış gibi olmamalı. Bay Nihat'ın lakerdası ise bana normalden daha tuzlu geldi ama sertlik bakımından iyiydi.

Bay Nihat

Ortaya söylediğimiz bol peynirli ve taze malzemelerden oluşan salatayı çok beğendim. Salatayı mükemmeleştiren zeytinyağını da unutmamak gerekir tabii. Mutlaka tavsiye ederim.

Bay Nihat    Bay Nihat

Ara sıcaklardan kalamar, karides ve 'aquadis' söyledik. Kalamarı sossuz daha çok sevdim. Tereyağında karides ise çok çok çok güzeldi. Ekmek banmaya doyamadım.

Bay Nihat    Bay Nihat

Bir tür kum midyesi olan aquadis safran ve viski ile pişirilip sıcak servis ediliyor. Değişik tatlar arayanlar için önerebilirim ama benim damak zevkime uymadı.

Bay Nihat

Bunca lezzetli meze ve ara sıcaklardan sonra ana yemek için de beklentim yükseldi. Ancak Çipura beklentimin çok altında kalarak beni hayal kırıklığına uğrattı.

Bay Nihat

Bay Nihat'a gideceklere tavsiyem, mezelere ve ara sıcaklara ağırlık vererek balık tercih etmemeleri. Asıl lezzetli olanlar onlar çünkü. Mutlaka balık siipariş vereceğiz diyorsanız, masaya oturmadan pazarlığını yapın mutlaka.

Cüzdanı yakan bir yer Bay Nihat. Eskiden fiyatlar nasıldı bilmiyorum ama adam başı 100 ödeyerek kalktık. Cunda Adası gibi sayfiye bir yerde bu kadar ödemek bence aşırı. Lezzet açısından çok tatmin olmadığım için fiyat/lezzet performansını düşük buluyorum.

Bay Nihat'ta yedikten sonra mutlaka sahilde gece yürüyüşü yapın ki, gökyüzünde parlayan yıldızların keyfine varın. Zira İstanbul'da tek bir yıldız bile görmek bir mucize.

1 Yoğurtlu Semizotu  7.00 TL
1 Deniz Börülcesi       9.00 TL
1 Duble Salata          14.00 TL
1 Lakerda                16.00 TL
1 Kalamar Tava        16.00 TL
1 Aquadis                 20.00 TL
1 T.yağlı karides       18.00 TL
1 Cola                        7.00 TL
2 Küver                      8.00 TL
2 Çipura                    55.00 TL
1 20 cl Yeni Rakı        30.00 TL

Toplam   200.00 TL

Yorumlar

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster